16.díl O hmyzu a jiné otravné havěti - Doktoři z Počátků online

Premiéra 15.8.2013

Vesnice se postaví proti Rudovi a vyhraje, Ruda se pokusí o poslední bitvu. Josefka přijde na to, že Jana Panenku vydírala. Otův klid naruší příjezd Kateřiny z Kamenické nemocnice...

Ruda dostává echo, že jeho plán s větrnými elektrárnami je ohrožen, rozhodne se jej tedy uspíšit. Celá vesnice na kopci brání vlastními těly stromy před Ukrajinci, kteří je mají na Rudův příkaz vykácet. Ruda povolává policii. Na poslední chvíli přijíždí Milena, která tvrdí, že ve stromech žije ohrožený druh chráněných brouků. Úředník z ministerstva pro tuto chvíli stavbu větrných elektráren zarazí. Ruda se ze zlosti opije, a když vesnice žije svatbou, pokusí se podpálit Panenkovy úly. Netuší, že se chytl do pasti, ze které není úniku.

Josefka s Panenkou prožívají svatbu, na které jsou za svědky, jako by byla jejich vlastní. Přesto je Josefka rozhodnutá vrátit se zpět k Janě. Pak si náhodou vyslechne nahrávku rozhovoru z Jarouškovy "kouzelné krabičky" a pochopí, že Jana Panenku vydírala. Ota si přes počáteční odpor nakonec Počátky oblíbil a vypadá to, že tu najde i své osobní štěstí. Jeho klid ale naruší příjezd Kateřiny z kamenické nemocnice. Minulost Otu přece jenom doběhla.

Tento díl show Doktoři z Počátků online ke shlédnutí

Přehrát video

Díly seriálu Doktoři z Počátků