1. díl Telecí léta - Druhý dech

Po nevěře své ženy přijíždí zklamaný Jiří Vydra z Prahy do vesnice, kde se má stát díky svému šéfovi Karlu Víchovi vedoucím nového velkokapacitního teletníku. Problém je ale v tom, že velkovýkrmně skotu nevěří.

Ing. Jiří Vydra, asistent na vysoké škole zemědělské, má problémy doma i v práci. Jeho manželka Zdena, mu byla hned po svatbě nevěrná a Jiří volí rozvod a odchod z fakulty. Přijímá místo vedoucího v nově postaveném teletníku v Brodu, ale má pochybnosti o této supermoderní továrně na telata. Místo aby pomáhal vedoucímu ing.Víchovi, tak ještě jeho práci komplikuje a zpochybňuje.

Teletník má vyřešit problémy odchovu telat v rámci celého okresu. Karel Vícha dře do noci, i když ho doma čeká žena Marta a roční Kája. Když Jiří při kontrole čerpadla způsobí havárii, obviní ho Karel ze sabotáže a okamžitě souhlasí s jeho výpovědí. Přesto Jiří v Brodu zůstane, předseda Rezek ho přijímá jako směnového zootechnika v družstvu. Při cestě do Prahy se setkává s Karlovou sestrou Kateřinou, ale do oka si příliš nepadnou. Mladičká Slovenka Verunka se provdala za Václava Stehna, který pracuje jako údržbář v teletníku.

Tento díl seriálu Druhý dech online ke shlédnutí