10. díl Digitální dojnice - Druhý dech

Kravín byl připojen k centrálnímu počítači. Vydra díky němu odhalí chyby ve složení krmných dávek, což vede k dalšímu konfliktu s agronomem Sýkorou.

Rozbité auto rozzuřilo Václava Stehna k nepříčetnosti, jenže tentokrát se jeho rodiče postaví na stranu Verunky a nechají odejít uraženého Václava z domu. Verunka však o přátelství s tchýní nestojí, chce především dokončit studium na střední škole. Netrvá dlouho a Václav se vrací domů. Velkokapacitní kravín byl připojen k centrálnímu počítači, ten pomáhá nejen při evidenci skotu, ale odhalí i závažné nedostatky v práci inseminátorů, ošetřovatelů i chyby ve složení krmných dávek.

Odesílání podkladů pro počítač dostává na starost Jiřinka Kloučková a její sebevědomí roste zvlášť, když se stavba domku blíží k závěru. Jenže vzápětí přistihnou šetřivou Jiřinku v samoobsluze při krádeži kompotů. Jiří se setkává s Karlem nad novou koncepcí odchovu telat, ale Karla zajímá spíš syn Kája. Aby si ho k sobě připoutal, rozhodne se věnovat tréninku fotbalového dorostu. Kateřina stejně jako paní Šesterová čeká dítě.

Tento díl seriálu Druhý dech online ke shlédnutí