12. díl Na koho to slovo padne - Druhý dech

Boj o místo předsedy družstva se přiostřuje, Vydrovy spory se Sýkorou komplikují práci v družstvu. Verunka Stehnová se svěří matce, že je v manželství nešťastná, a ta jí navrhne, aby se k nim vrátila. Verunka ale zjistí, že Stehnovi se vnoučat jen tak nevzdají.

Kateřina Vydrová přišla podruhé do jiného stavu. Rizikové těhotenství však Kateřina díky své povaze jen velmi těžko snáší. Jiří utrpí porážku - tajemník Koubek mu dá jasně najevo, že s ním jako s příštím předsedou družstva nepočítají. Konflikty se Sýkorou jsou teď často zbytečné, malicherné a osobní.

Sýkora mimo jiné podrazí Jiřího při kontraktačním jednání s mlékárnou. Verunka Stehnová strávila prázdniny u rodičů na Slovensku. Přiznala, že její manželství byl omyl a chce se vrátit domů. Marta s Kájou a s panem Adamem strávila dovolenou v Jugoslávii, ale je zklamaná, že jejich vzájemný vztah není podle jejích představ. Kateřina předčasně porodí v sedmém měsíci slaboučkého tvorečka. Rezek odchází do důchodu a novým předsedou družstva je zvolen ing. Sýkora.

Tento díl seriálu Druhý dech online ke shlédnutí