3. díl Rekreační středisko pro krávy - Druhý dech

Předseda družstva Rezek Vydru přesvědčí, aby se přes své výhrady podílel na výstavbě nového velkokapacitního kravína. Vydra má ale maximalistické požadavky, chce kravín se senem, a tak se střetne se zemědělskou správou. V té sedí i Kateřina Víchová, která už odpromovala a nastoupila v Brodu jako okresní veterinářka.

Předseda družstva Rezek přesvědčí Jiřího Vydru, aby se podílel na projektové přípravě velkokapacitního kravína. Při prosazování svých maximalistických požadavků se dostává do konfliktu se zemědělskou správou. Do sporu se dostane i s Kateřinou Víchovou, která se po promoci vrátila do Brodu a nastoupila jako obvodní veterinářka.

Paní Kloučková odmítla na poslední chvíli přepsat svůj domek na vnuka Mirka, protože se bojí se o svou budoucnost. Verunka Stehnová zjišťuje, že její muž hraje hazardně karty. V teletníku vypukne velká epidemie, kde telata hynou po desítkách. Ta nečekaně pomůže Jiřímu. Zemědělská správa je ochotná schválit náročnější, pro zvířata ale vhodnější koncepci nového kravína.

Tento díl seriálu Druhý dech online ke shlédnutí