4. díl Mražené telecí - Druhý dech

Šesterovi pořádají zabijačku, ta ale končí žlučníkovým záchvatem pána domu. Verunka Stehnová odjíždí s manželem na Slovensko udobřit se s rodiči, jenže dojde k nové roztržce. Víchovi se při vánoční oslavě znovu pohádají a v noci na Nový rok udeří takové mrazy, že telatům v teletníku hrozí umrznutí.

Traktorista Šestera má tři syny, dům plný zvířat a ženu, která miluje divadlo. Zabijačka však končí pro Šesteru smutně - žlučníkovým záchvatem. Jiří přijíždí na vánoční svátky do Prahy k matce, kde nachází jejího nového přítele. Verunka Stehnová odjíždí s manželem k rodičům na Slovensko, aby se s nimi usmířila a také se chce pochlubit vánočním dárkem - mercedesem. Návštěva však končí novou roztržkou.

Víchovi, u nichž se stále střetávají Karlovy starosti s teletníkem a Martin přehnaný strach o nemocného Káju, se při vánoční oslavě znovu pohádají. V noci na Nový rok navíc udeří takové mrazy, že telatům v teletníku hrozí zmrznutí. Tentokrát však dokáže Karel Vícha telata zachránit. Jiří je ještě ten večer volán do kravína k těžkému případu a při zákroku se sblíží s veterinářkou Kateřinou Víchovou.

Tento díl seriálu Druhý dech online ke shlédnutí