5. díl Oči na kolotoči - Druhý dech

Nový velkokapacitní kravín zahajuje provoz, ale vznikají různé problémy. Krávy stůňou a inženýr Vydra, který je k zaměstnancům stejně tak náročný jako k sobě, se stává čím dál tím víc neoblíbený.

Jeho rezervovanost a nedůvěřivost mu komplikuje i vztah s veterinářkou Kateřinou. Navíc zjistí, že družstvo načerno osévá obilím plochy, kde měla být krmná kukuřice pro krávy.

Karel Vícha prožívá zklamání. Místo něho se novým vedoucím společného družstevního podniku stává ing. Trčka. Na krku mu zůstává pouze špatně prosperující teletník, navíc se mu stále více odcizuje jeho žena Marta. Nový velkokapacitní kravín zahajuje provoz. Začátky nejsou lehké, musí se řešit různé problémy, záněty, nečistoty v mléce a Jiří si tvrdými opatřeními proti sobě poštve zaměstnance. Veterinářce Kateřině se Jiří líbí, ale ten je po zkušenostech z prvního manželství k ženám nedůvěřivý.

Nedostatek krmiva způsobí konflikt Jiřího s hlavním agronomem Sýkorou. Družstvo osévá černé hek tary obilí na úkor kukuřice. Jiří si stěžuje na zemědělské správě, ale její předseda Válek s předsedou družstva Rezkem zahrají celou záležitost do ztracena. Brzy nato si na Vydru počká Václav Stehno, který na něj žárlí. Ve rvačce zlomí Václav Jiřímu žebro a vlastní ženu doma pak znásilní.

Tento díl seriálu Druhý dech online ke shlédnutí