6. díl Koneckonců v koncích - Druhý dech

Ve velkokapacitním kravíně hynou telata. Jiří Vydra s veterinářkou Víchovou se vypraví pro pomoc do mikrobiologického ústavu a přes nesouhlas předsedy družstva se rozhodnou aplikovat experimentální vakcínu. Jen šťastnou shodou náhod je zachráněna Verunka Stehnová, která se pokusila o sebevraždu.

Ve velkokapacitním kravíně hynou telata. Ing. Jiří Vydra s veterinářkou Víchovou se snaží přijít věci na kloub a přitom zjišťují, že jejich vzájemné sympatie se mění na lásku. Společně se vypraví pro pomoc do mikrobiologického ústavu a přes nesouhlas předsedy družstva ing. Sýkory se rozhodnou aplikovat experimentální vakcínu. Jen šťastnou shodou náhod je zachráněna Verunka Stehnová, která se pokusila o sebevraždu.

Vyjde najevo i důvod. Verunka přišla do jiného stavu se svým mužem Václavem, kterého hluboce nenávidí a paní Stehnová patrně tuší, že šlo ze strany jejího syna o znásilnění. Také u Víchových vrcholí manželská krize. Po neúspěšném pokusu o nevěru se Karel vypraví za Martou na školu v přírodě, kde ztropí výtržnost.

Malý Kája dostává další záchvat a Martě se zdá, že oporou by pro ni mohl být její kolega, učitel Adam. Vakcína skutečně zamezí dalšímu úhynu telat v kravíně a oslava tohoto vítězství je pro Jiřího současně příležitostí, aby Kateřinu požádal o ruku.

Tento díl seriálu Druhý dech online ke shlédnutí