9. díl Teskně hučí Niagára - Druhý dech

Úhyny v teletníku pokračují. Kateřina se snaží vyprovokovat svého bratra Karla Jíchu k nějaké aktivitě. Přiměje ho, aby se pokusil dokázat, že úhyn telat zavinilo plesnivé krmivo - sušené mléko. Jenže přivolaná komise zjistí řadu dalších nedostatků.

Kateřina se pokouší postavit svého bratra Karla Víchu zase na nohy. Zároveň ho nutí, aby dokázal, že nový úhyn telat v teletníku byl zaviněn výrobcem sušeného mléka. Jenže vyšetřovací komise zjišťuje v teletníku i řadu dalších nedostatků. Na bouřlivé schůzi společného zemědělského podniku je rozhodnuto vypracovat novou koncepci odchovu telat a Rezek by byl rád, kdyby se na tomto úkolu podílel i Jiří Vydra.

Obavy paní Šesterové z nové známosti syna Pavla s Jitkou Hokubovou se mísí se zlostí na manžela, který pořizuje do domu další zvířata - tentokrát ovce. Šestera je zase zaskočen přáním své ženy pokusit se ještě po čtyřicítce o čtvrté dítě. Jiří si v Brodu už zvykl a má zdejší lidi rád. Po svatbě s Kateřinou se rozhodne, že tu zůstane. Verunka si v rodině Stehnových vydobyla rovnoprávné postavení. Když však veze Jiřímu a Kateřině jako svatební dar křitálový lustr, zdemoluje při autohavárii Václavův mercedes.

Tento díl seriálu Druhý dech online ke shlédnutí