Seriál Helena - online díly ke shlédnutí

Helena je komediální seriál z dílny televize Nova, který líčí rodinný život početné rodiny Musilů.

Příbeh rodiny Musilových se posunul o několik let dál. Lehce bláznivá rodina Musilových prochází složitou životní situací. Řeší financní problémy, ztrátu zaměstnání, ale také odchod dcery z domova. Musilovi však ke všem problémum přistupují s humorem a nadhledem Helene vlastním.

HELENA MUSILOVÁ / Sandra Pogodová

Na začátku bez práce, zadlužená, s exekucí domu na krku. Opouští ji nejstarší dcera Lucie, která se vdá do Ostravy za Viktora Malého. Od matky Jiriny získává peníze, které spolu s Klárou použijí na podnikání, otevřou si na námestí své malé bistro zvané „Krmelec“. Postupně se smiřuje s tím, že jí dospívá i druhá dcera Tereza.

DAN MUSIL / Leoš Noha

Na začátku bez práce, zkrachovala mu stavební firmička. Težce se smiřuje s odchodem dcery Lucie z domu. Živí se meloucharením (sádrokartony, oprava elektrospotřebičů). Celou sérii se „snaží“ najít si dobře placenou práci, ale to se mu nepodaří. Alespoň si více rozumí s dětmi doma.

LUCIE MUSILOVÁ / Martina Kavanová

Zamiluje se do Danova pomocníka Viktora Holého (Patrik Dergel), který si najde práci v Ostravě. Lucie tam odchází s ním a tajně se za něj provdá, bez souhlasu rodičů. Po maturitě tam nastupuje na vysokou školu.

TEREZA MUSILOVÁ / Kristýna Belzová

Je jí 16 a stala se z ní rockerka a vyznavačka černých temných sil. Se starším spolužákem Davidem Holým spolupracují na morbidních komiksech a chodí spolu. Ona píše, on kreslí. Tereza stále odmítá Davidovy tužby, aby se s ním vyspala.

MAREK MUSIL / Filip Antonio

Je technicky velmi vyspělý, zajímá se o astronomii, astronautiku a počítačové hry. Líbí se mu nová sousedka Simona Tylečková, kterou tajně šmíruje dalekohledem, když se večer prevléká.

Tvůrčí tým seriálu Helena

Režie: Jan Novák, Ivo Macharáček
Kamera: Mirek Čvorsjuk, Tomáš Kresta
Scenáristé: Zdeněk Dušek, Tomáš Baldýnský, Petra Soukupová, Tomáš Holeček, Richard Malatinský, Tomáš Pártl, Lucie Bokšteflová, Monika Wildová
Architekt: Arch. Tomáš Svoboda
Výkonná producentka: Simona Brdičková
Kreativní producent: Evžen Gogela

Helena je cílevědomá žena, která se ale na úkor své rodiny vzdala svých snů a čelí všem strastem a radostem rodinného života s velkým nadhledem a optimismem.

Helena podle tvůrců představuje jakýsi sitkom-nesitkom. "Komediální seriál je ten správný příměr, protože Helena není žánrově úplně typický sitkom. Je to dáno tím, že Musilovi jsou vskutku průměrnou dělnickou rodinou s nadprůměrným počtem dětí. S určitým vtipem a nadhledem musí Helena řešit spoustu problémů jak existenčních, tak i vztahových. K tomu všemu chodí do práce a vychovává tři děti," naznačuje producent Evžen Gogela. Hlavní hrdinku ztvárnila Sandra Pogodová. Kromě ní zde hrají Martha Issová nebo Leoš Noha.