Seriál První krok - online díly ke shlédnutí

Vzlety a pády mladých nadějných tanečníků pod vedením bývalé profesionální tanečnice a ředitelky taneční akademie Kláry Jakubské (Veronika Žilková). Jenom dva nebo tři absolventi akademie mohou být úspěšní.

Seriál má 13 dílů a je nabitý hudbou, tancem, vášní a emocemi představením do všech tanečních stylů od klasického baletu až po hip hop. Nabízí vztahy, intriky a lásku v prostředí vyšší taneční školy a tanečních souborů. Věčný boj profesorů a studentů, tanečníků a choreografů mu dodávají to správné napětí a spád.

První krok je o tanci, talentech a velkých ambicích. Předlohou Prvního kroku, který vznikl pod režijním vedením Jiřího Vejdělka a Jána Sebechlebského, je španělský seriál Un Paso Adelante. Hudba, tanec, vášeň a emoce, přetavené do všech tanečních stylů, od klasického baletu až po hip hop, street dance a afro dance.

V seriálu mimo jiné hrají: Klára Issová, Pavel Kříž, Veronika Žilková, Filip Cíl, Oldřich Navrátil, Jan Cina, Oldřich Vlach, Světlana Nálepková, Radka Pavlovčinová, Šárka Vaculíková, Pavla Ptáčková - Vitázková nebo Radovan Klučka.

Seriál První krok byl natočen již v roce 2009, ale TV Nova se jej rozhodla odvysílat až na jaře 2012. Před tím jej uvedla televize Markíza.

První krok - Tančím svůj sen (titulní píseň)