12. díl Rajské ovace - První krok

Připravuje se den otevřených dveří, studenti nacvičují muzikál „Vlasy“. Tomáš se děsí toho, že mají přijet rodiče. Jeho otec si stále myslí, že studuje vojenskou akademii...

Blíží se den otevřených dveří na akademii. Studenti a profesoři se připravují na závěrečné muzikálové představení Vlasy. Eliška i Tomáš v něm hrají hlavní role. Profesoři mají k muzikálu výhrady. Silvie začala s Tomášem chodit a Eliška žárlí, je zklamaná a smutná. Během jedné scény Tomáše políbí. Mladíkovi mezitím zavolají rodiče, že za ním jedou do Prahy.

Jeho otec si stále myslí, že syn studuje vojenskou školu. Ten se bojí říct svému otci pravdu do očí. Silvie má problém napodobit v hodině herectví nějaké zvíře. Ještě před koncem roku se studenti z prváku musí předvést starším ročníkům. Musí je pobavit, pokud se jim komická scénka nepovede, mohou po nich házet rajčata. Silvii se vystoupení vůbec nezdaří a spolužáci ji rajčaty zasypou. Není schopna udělat si sama ze sebe leg raci. Robert ji proto vezme do podniku, aby se na komediální show podívala a načerpala inspiraci. Na hodině zpěvu to Ireně nejde. Vlasta chce její part přeobsadit.

Vladimírova kapela se rozpadne a on nabídne Ireně soukromé lekce. Okamžitě začnou s doučováním. Několik studentů si jí ale všimne, jak vychází z učitelova pokoje. Myslí si, že spolu mají románek. Na Maxe vyjde v tomto roce loutkové divadlo. Klára se snaží přemluvit Adélu, aby ho s ním odehrála. Chce je dát totiž dohromady. Adéla to odmítne.

Tento díl seriálu První krok online ke shlédnutí

12. díl Rajské ovace - První krok