Robinsonův ostrov - online

Robinsonův ostrov je televizní soutěž TV Nova a je druhou českou verzí světoznámé soutěže Survivor (u nás byla americká verze vysílána pod názvem Kdo přežije). Poprvé byla tato soutěž vysílána na TV Prima pod názvem Trosečník a moderoval ji Marek Vašut. Moderátorem Robinsonova ostrova je Ondřej Novotný.

Hlavním principem této soutěže je vysazení předvybraných soutěžících na pustém ostrově, kde musí soupeřit o odměny a o to, aby setrvali v soutěži co nejdéle a mohli tak vyhrát hlavní výhru společně s titulem „poslední přeživší“. Soutěž je obrovským sociálním a psychologickým experimentem, kdy je možné pozorovat různé typy lidí, jak se k sobě navzájem chovají za různých okolností a v různých extrémních podmínkách.

Drsná reality show, ve které bude po dobu 44 dní v nehostinné přírodě filipínských ostrovů bojovat osmnáct odvážných soutěžících o život

Účastníci reality show Robinsonův ostrov 2017

Iveta Stará

Šestačtyřicetiletá trafikantka z Boreče je nejstarší ženou mezi osmnácti soutěžícími. Povídavá a upřímná Iveta sice žije ve vesnici o několika rodinách, provdala se však hned za tři muže různých národností. Z každého manželství má jednoho syna a nyní i ambici dostavět dům. K tomu jí má pomoci výhra v show Robinsonův ostrov. Cesta na izolovaný filipínský ostrov je její první velký cestovatelský zážitek.

Martin Vévoda

Čtyřiadvacetiletý kreativec z Prahy rád vtipkuje, provokuje a vypráví příběhy. Jedna z jeho nejoblíbenějších historek je ta o velké želvě, která ho kousla do zadku. Martin nehledí na autority, starší nebo zkušenější – jde si svou cestou. Zdánlivě si z celé hry dělá legraci, všechno zlehčuje, ale přitom moc dobře ví, jak hrát. Jeho největší slabinou na ostrově je strach z nudy a hlad.

„Barča“ Barbora Hájková

Jednadvacetiletá Barbora z Liberce o sobě říká, že je bojovnice. Do věcí se vrhá impulsivně a nebojí se konfliktu, ať už v osobním životě či na pracovišti. Nemá tak problém si s ostatními vyříkat věci z očí do očí. Od čtrnácti let chodí Barbora s o jedenáct let starším mužem, k mužům je obecně opatrná a nedůvěřuje jim. Jejím poznávacím znamením jsou motivační tetování, kterých má na těle celou řadu.

Radovan Koreň

Čtyřiačtyřicetiletého veterána z Dolní Lomné vystihuje dle jeho slov pohoda, klídek a tabáček. Jeho život je však nabitý adrenalinem a nebezpečím! Radovan absolvoval i sám vedl kurzy přežití, má za sebou několik vojenských misí. Později z armády odešel a v současné době provozuje horskou chatu. Je velký srdcař, miluje své děti a při vzpomínce na kolegy, kteří padli, zaslzí. Nemá rád, když mu někdo odmlouvá.

„Lucka“ Lucie Zahradníková

Třiatřicetiletá Lucie z Ostravy je oddaně věřící fitness trenérka. Když si měla vybrat, který talisman si vezme s sebou na ostrov, neváhala ani vteřinu a vybrala bibli. Na Robinsonově ostrově má v plánu přesvědčit ostatní soutěžící a obrátit je k víře. Lucie je usměvavá, energická a ráda povzbuzuje lidi ve svém okolí.

„Míla“ Miloš Brt

Dvaadvacetiletému trenérovi kulturistky z Prahy se splnil sen. „Až vyrostu, chci vyhrát Robinsonův ostrov.“ Na tuto reality show se Miloš připravuje už 15 let, dokonce se přihlásil do americké verze, ale byl odmítnut, není Američan. Dle svých slov je připravený udělat vše proto, aby přelstil, přehrál i přežil. Jeho největšími slabinami jsou hlad, který pro něj může znamenat významnou ztrátu svalů.

Petra Palusková

Pětadvacetiletá playmate z Prahy Petra se řídí svou intuicí a nebojí se na rovinu říct, co si myslí. Její vášní je umění. Maluje, fotí a píše motivační knihu, ve které radí ženám. Zatím je teprve na páté straně. Nejvíce se na ostrově bojí hadů a červů. Kdyby nějaké viděla, podle svých slov nejprve pořádně zaječí a pak si zvykne.

David Chaloupský

Pětačtyřicetiletý vysokoškolský učitel z Hradce Králové je v prvé řadě velký dobrodruh. Miluje cestování a přírodu. Naopak nemá rád prázdné řeči, neupřímnost a závist. Zdá se, že David má vše, co pravý Robinson potřebuje – zkušenosti, fyzickou sílu a silný charakter. Jeho zásadní slabinou může být soužití s různorodou skupinou lidí a nechuť k intrikám.

„Terka“ Tereza Mikšaníková

Nejtěžší rozhodnutí, které osmatřicetiletá účetní z Prahy při účasti v soutěži zvažovala, bylo, zda svěří péči své tříleté dcery přátelům. Pro své dítě chce jen to nejlepší, a především to ji žene kupředu v boji o titul posledního Robinsona. Tereza se netají svou lesbickou orientací. Líbí se jí ženy, které mají charisma. Na ostrově se nejvíc bojí přírody, která je nevyzpytatelná, a také toho, že ji zklame zdraví.

Jakub Čejpa

Dvaatřicetiletý finanční poradce z Hradce Králové se do Robinsonova ostrova přihlásil na popud své ženy. „Pohádali jsme se, krátce nato jsem viděl upoutávku a přihlásil jsem se.“ Od reality show si slibuje změnu prostředí, chce si sáhnout na dno a dostat se mimo svou komfortní zónu. V minulosti pracoval u hradní stráže a také jako výsadkář. Nakonec se rozhodl armádu opustit, podle svých slov kvůli špatnému finančnímu zázemí a hloupým lidem, které nemá rád. Přiznává také, že jeho slabou stránkou může být výbušnost.

„Bidlo“ Radomír Řezanina

Čtyřicetiletý podnikatel z Plzně byl dle svých slov vychován podle hesla „co na srdci, to na jazyku“, vystihují ho slova inteligence, přátelskost a bojovnost. Na ostrově chce zažít dobrodružství, otestovat si vlastní limity a plánuje zúročit své životní i pracovní zkušenosti, ať už z jednání s lidmi nebo uzavírání obchodů.

„Kačka“ Kateřina Šuriaková

Devatenáctiletá maturantka z Prahy je nejmladší soutěžící Robinsonova ostrova a tuto skutečnost vnímá jako výhodu. Jestli bude mít velký hlad, je připravená ulovit si potravu, třeba i hada. Na druhou stranu má strach, že se psychicky zhroutí a rozbrečí se před kamerou. Kačka o sobě říká, že je kamarádská, přizpůsobivá a příliš důvěřivá. Nemůže vystát hysterické povahy a pesimisty.

„Nika“ Nikola Donéová

Sedmadvacetiletá vizážistka z Brna má ráda přírodu, kosmetiku a ženskou krásu. Částečně se živí líčením pornohereček. „Někdo to dělat musí. Navíc já v pornu nehraji, jen je líčím.“ Niku dle svých slov vystihuje bezprostřednost, výbušnost, citlivost a umí se nad spoustou věcí povznést. Přes svou drobnou postavu je Nika velmi výrazná a lehce zapamatovatelná, nejen kvůli oholené hlavě, ale také díky nekonečné energii.

Marek Orlík

Zúčastnit se reality show Robinsonův ostrov je celoživotním snem třiadvacetiletého studenta z Opavy. Marek si v soutěži věří. Říká o sobě, že je na tom velmi dobře fyzicky i psychicky. Něčeho se ale přece jen obává, a to slunce. „Mám jen dva stavy opálení. Buď jsem bílý, nebo červený.” Na ostrově bude Markovi nejvíce chybět sestra, se kterou celé dětství sdílel jeden pokoj a která ho prý učí rozvážnosti.

Tereza Mašková

Osmadvacetiletá policistka z Doks pracuje ve speciální pořádkové jednotce, kde je mezi sto muži jedinou ženou. Přiznala, že kdyby ji policie na Robinsonův ostrov nepustila, byla by to největší frustrace jejího života. Tereza miluje akci a adrenalin, naopak nesnese lidi, kteří leží na gauči. Nejvíc se bojí, jak se na ostrově zachová, až dostane opravdový hlad.

„Bazi” Petr Bazger

Pětašedesátiletý bývalý železničář z Palonína je nejstarším členem celé výpravy putující na Robinsonův ostrov. Rád by si splnil svůj poslední sen a vyzkoušel si drsné podmínky této legendární televizní show. A zdá se, že je na to připravený. Bazi je hrdý na svou fyzickou kondici, rád chodí po horách, potápí se. Jen koleno ho teď zlobí. A občas Baziho zlobí i velká slabost pro krásné ženy.

„Katie“ Kateřina Hrabčáková

Dvacetiletá skladnice z Ostravy by chtěla být modelkou nebo herečkou. Katie má ráda adrenalin, dobrodružství a v reality show by ráda potkala upřímného člověka, který by jí nelhal. Na oplátku by mu poskytla stejnou loajalitu. Největší nervy v životě prožila u maturity, na ostrově má strach z pavouků a vlastního zklamání.

Zdeněk Doubek

Jednadvacetiletý provozní restaurace ze Starých Splavů je soutěživý typ a miluje výzvy. Říká, že je teď ve svém životě na mrtvém bodě, pokoření Robinsonova ostrova by tak pro něj mohl být odrazový můstek pro další životní cíle. Zdeněk chce být aktivní a užitečný, zároveň ale přiznává, že je občas pohodlnější. A z čeho má Zdeněk největší obavy? „Upřímně se nejvíc děsím toho, že vypadnu jako první, nebo druhý. To bych fakt nechtěl.“

Díly pořadu Robinsonův ostrov

Díly pořadu Robinsonův ostrov 2018Díly pořadu Robinsonův ostrov 2017